Į Donecko sritį iškeliavo 6-oji Vasaros ligoninės medikamentų ir medicinos pagalbos priemonių siunta

2023-11-28Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras pradėjo aktyviai bendradarbiauti su Ukrainos psichikos sveikatos įstaigomis, specialistais ir pacientais dar 2015 m. praėjus vos pusmečiui nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainos žmones pradžios 2014 m.

Po 2022 m. vasario 24 d., prasidėjusios naujos Rusijos agresijos bangos, nukreiptos tame tarpe ir į civilius gyventojus bei gydymo įstaigas, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras siunčia į Ukrainą jau šeštąją medikamentų ir medicinos pagalbos priemonių siuntą. „Ši siunta jau trečia Donecko regionui, nes čia vyksta aktyviausi karo veiksmai ir sveikatos priežiūros padėtis čia yra ypatingai sudėtinga. Psichikos ligomis sergantys pacientai yra viena iš tų grupių, kurie, deja, dažniausiai lieka mažiausiai aprūpinti“, – sakė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro vadovas Martynas Marcinkevičius.

„Atsižvelgiant į tai ir į kolegų iš Donecko regiono prašymus buvo suformuota tikslinė siunta. Jei anksčiau siuntas sudarė platesnis spektras įvairių medikamentų ir medicinos pagalbos priemonių, tai šią siuntą išimtinai sudaro tik pagal kolegų psichiatrų prašymą suformuota medikamentų siunta sunkiausiomis psichikos ir neurologinėmis ligomis sergantiesiems pacientams. Didžiąją siuntos dalį sudaro neuroleptikai, antidepresantai ir antitraukuliniai preaparatai“, – akcentavo Martynas Marcinkevičius.

Ankstesnes siuntas didžiąja dalimi finansavo pats Psichikos sveikatos centras, o pastarąsias dvi siuntas didžiąja dalimi sudaro medikamentai ir medicinos pagalbos priemonės įsigyti už Olego Šurajevo vadovaujamo paramos fondo VšĮ „Vienas K“ lėšas. Kita dalis medikamentų gauti kaip labdara iš įvairių rėmėjų.

„Bendra siuntos vertė – daugiau nei 20 tūkstančių eurų ir yra skirta visai Donecko sričiai. Ji bus paskirstyta po įvairias stacionarines ir ambulatorines gydymo įstaigas. Už tai atsakingas mūsų ilgametis partneris ir kolega Donecko srities vyriausiasis psichiatras Jurij Smal, su kuriuo nuolat palaikome glaudžius ryšius“, – kalbėjo Martynas Marcinkevičius.

Per visą karo laikotarpį ligoninės Ukrainai perduotų medikamentų ir medicinos priemonių vertė perkopė 100 tūkstančių eurų.

Šitoje siuntoje esančių psichotropinių medikamentų visai Donecko sričiai turėtų užtekti maždaug pusmečiui. Be abejo, sieksime, kad šita mūsų pagalba nebūtų paskutinė, nes, deja, karas tęsiasi ir pagalbos reikės dar labai ilgai.

„Prie kiekvienos iš šių iškeliavusių siuntų surinkimo, parengimo, nuvežimo prisideda ne vienas mūsų įstaigos darbuotojas, todėl noriu padėkoti kiekvienam iš jų. Ir, žinoma, noriu padėkoti Olego Šurajevo vadovaujamam paramos fondui VšĮ „Vienas K“ bei kitiems rėmėjams už nuoseklią ir nuolatinę pagalbą Ukrainos psichikos ligomis sergantiems žmonėms, kurie šiuo metu kenčia dvigubai – tiek dėl ligos, tiek dėl karo“,– pabrėžė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro vadovas Martynas Marcinkevičius.
Tapkite mūsų rėmėjais: Paremti

Sekite naujienas: „Facebook“