Psichiatras Dainius Stasiūnas apie depresiją
„Pasak psichiatro Dainiaus Stasiūno, pastaruoju metu, ypač pastaraisiais metais, pastebima, kad būtent pavasarį yra sunkesnės depresijos. Visais laikais buvo žinoma, kad sezoniškumas lydi depresinį sutrikimą ir rudenį bei pavasarį būna paūmėjimai. Pastaruosius 3–5 metus ypač ryškus savijautos pablogėjimas pastebimas pavasarį.“ Plačiau »
Kultūrinė trauma – anuomet ir dabar
Kai kalbama apie sovietinį paveldą, dažnai jaučiama tokia gaida: mes (tauta, visuomenė) esame paženklinti gyvenimo sovietinėje sistemoj patyrimo ir, deja, vis dar nesugebam iš to išsivaduoti. Ši nesena istorinė patirtis ir pėdsakai, kuriuos ji paliko, dažnai suvokiama kaip kai kas gėdingo, kaip dėmė, kurią reikia nuvalyti, ir jaučiama kaltė, kad vis dar nesugebam to padaryti. Nors turėtume, bet tarsi atsiliekam. Plačiau »
Mūsų mintys ir ketinimai gali pakeisti fizinį pasaulį?
Daugybę metų savipagalbos guru mums bandė įrodyti pozityvaus mąstymo jėgą. Visų nuostabai, eksperimentai gali įrodyti, kad jie buvo teisūs. Daktaras Masaru Emoto iš Japonijos tyrė teigiamų ir neigiamų minčių įtaką vandeniui ir virtiems ryžiams. Rezultatai išties įspūdingi. Plačiau »
Sūris vietoj receptinių vaistų alkoholizmo gydymui?
Įsivaizduokite, kad kreipiatės į psichiatrą dėl alkoholizmo, o jis
vietoj receptinių vaistų jums išrašo varškės sūrio. Neseniai
paskelbti tyrimai žurnale „Neuropsychopharmacology“ rodo, kad
tai nėra taip keista, kaip gali atrodyti. Plačiau »
Kibernetinis amžius pagimdė naujų psichozių
Medikai vis dažniau praneša apie naujus neįprastus negalavimus, tiesiogiai susijusius su mobiliųjų įrenginių ir interneto naudojimu. Plačiau »
Vaizdo medžiaga (anglų k.) apie homoseksualumą –
„Potraukio tai pačiai lyčiai supratimas“
(angl. Understanding Same Sex Attraction):
http://vimeo.com/71799175
Daiva Barzdaitienė. Mentalizacija – perversmas psichoterapijoje?
Mentalizacijos teorija, žvelgdama į žmogų holistiškai, siekia paaiškinti įvairius sutrikimus, todėl tikimasi, kad mentalizacija pagrįstas gydymas (MPG) pagerins daugelio žmonių funkcionavimą. Detaliau pasakoja gyd. psichiatrė-psichoterapeutė Daiva Barzdaitienė. Plačiau »
Dar kartą apie tai, kaip mesti rūkyti
„Sakoma, kad žmonės rūko ne todėl, kad nori rūkyti, o todėl, kad negali liautis. Tiesa, kai kurie teigia, kad rūkyti jiems patinka. Esą jei tik panorėtų, jie kaipmat galėtų šio įpročio atsisakyti. Šią saviapgaulę gerai žino tie, kurie jau ne kartą bandė mesti rūkyti. Kas dar, be dažniausio metodo „metu nuo pirmadienio“, galėtų padėti tai padaryti?“ Plačiau »
Nuomonė – kaip išlaikyti psichiatrus Lietuvoje?
„Vis daugiau Lietuvos gydytojų, nepatenkinti esama sveikatos priežiūros tvarka, pakelia sparnus skrydžiui į kitas valstybes. Tarp jų – nemaža dalis psichiatrų. Kas verčia palikti tėvynę žmogaus dvasios sveikata besirūpinančius specialistus? Kaip psichiatrinę pagalbą organizuoja skandinavai, ko iš jų galėtume pasimokyti? Kalbiname jau pusantrų metų Švedijos Stenungsund miestelyje Gotlando regione dirbantį vaikų psichiatrą Ramūną Liką.“ Plačiau »
Psichiatrė Vilma Andrejauskienė. Priklausomybė – tai destruktyvi virusinė programa
„Vilniaus priklausomybės ligų centro gydytoja psichiatrė Vilma Andrejauskienė – viena žymiausių šios srities specialisčių Lietuvoje. Jai teko gydyti šimtus nuo įvairių priklausomybių kenčiančių žmonių. Pokalbių su šia specialiste cikle daugiausia dėmesio skyrėme atskleisti tam, kaip priklausomybė užnuodija tarpusavio santykius, dar kartą primindami, jog ši liga tarsi virusas yra ne vieno žmogaus, bet visos šeimos liga.“ Plačiau »
Matt Stewart SJ. Smarkuolio ekstraverto prisipažinimai
„Prieš kurį laiką vienas pažįstamas studentas įdėjo į Facebook‘ą įdomų vaizdo įrašą apie introvertus. Kaip pašėlusiam, sakančiam viską, kas tik šauna į galvą ekstravertui tas įrašas man pasirodė informatyvus – ir kiek stebinantis. Ne todėl, kad Amerikos visuomenė liaupsina ekstravertus už jų komunikabilumą – įdomiausia man pasirodė šio argumento išvada: visuomenė verčia introvertus tapti ekstravertais, jei šie nori, kad jiems sektųsi.“ Plačiau »
Plačiausiai paplitę stereotipai apie tautines mažumas ir homoseksualus
„Nors stereotipai padeda mums susiorientuoti pasaulyje, jais remiantis, pasaulio neįmanoma pažinti, ir neįmanoma įdomiai bei džiugiai jame gyventi. Taip teigia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto prodekanas dr. Linas Venclauskas.“ Plačiau »
Robert W. Resnick knyga „Vištienos sriuba – nuodai“
„Autorius – klinikinis psichologas, Los Andželo Geštaltinės psichoterapijos instituto įkūrėjas. Šiuo metu jis yra pagrindinis dėstytojas vienoje iš autoritetingiausių Geštalto psichologijos mokymo įstaigų Los Andžele – GATLA. Šis tekstas parašytas dar 1967 metais, tačiau, neabejojame, neprarado savo aktualumo ir šiandien.“ Plačiau »
„Sutemos tirščiausios prieš aušrą“ – knyga apie priklausomybės ligą ir sveikimo kelią
Naujausias knygų serijos „Bernardinai.lt biblioteka“ leidinys „Sutemos tirščiausios prieš aušrą“. Tai – knyga apie priklausomybę ir sveikimo kelią. Joje rasite įvairių autorių – specialistų Valiaus Sruogos, Aurelijaus Verygos, Vilmos Andrejauskienės ir kt. – straipsnių. Taip pat pateikiama popiežiaus Jono Pauliaus II pozicija, priklausomų žmonių liudijimai bei sveikimo keliui duris atveriančių organizacijų patirtis.
„Ši knyga kiekvienam, norinčiam geriau suprasti klastingas priklausomybių ligas. Tai ne instrukcija, moralas, bet liudijimas, kad visada yra kelias atgal į gyvenimą, net jei gyvenimas yra virtęs, kaip atrodo, beviltiškais griuvėsiais.“
Plačiau »
O gal geriau joga?
Štai kokį jogos metodą atsiuntė LPA Vilniaus krašto psichiatrė Dalia Pocienė.
Žiūrėkite paspaudus čia: Yoga para amantes del vino
Knyga gelbsti nuo depresijos, muzika ją skatina
„Psichologai nustatė, kad knygų skaitymas gali apsaugoti nuo depresijos, kuri prasideda jau paauglystėje, o perdėtas muzikos klausymasis yra vienas jaunuolių melancholijos rizikos veiksnių.“ Plačiau »