Respublikinės Kauno ligoninės Psichiatrijos klinika ieško gydytojų psichiatrų

2020-04-01

Mieli kolegos, žinau, kad karantino laikotarpis gal nėra geriausias laikas ieškoti darbuotojų, tačiau Respublikinės Kauno ligoninės Psichiatrijos klinika ieško gydytojų psichiatrų. Darbas įdomus, bendradarbiai – visi asmenybės, administracija – tolerantiška ir palaikanti. Geografine prasme – galima rinktis įvairias vietas, nes Klinika išsidėsčiusi trijose skirtingose vietose, ir kiekviena jų turi savo privalumų. Susidomėjusius maloniai prašome kreiptis... Daugiau »

In Memoriam gydytojai psichiatrei Jelenai Feigelson

2020-03-31

Kovo 28 d. po sunkių traumų, gautų autoįvykio metu, eidama 79 metus mirė gydytoja psichiatrė, LPA narė Jelena Feigelson. Daugiau nei 55 metus velionė atidavė Klaipėdos sveikatos priežiūrai, iš jų 50 metų darbui psichiatrijoje. Gydytoja J. Feigelson pradėjo dirbti Klaipėdos psichoneurologijos dispanseryje, dirbo Klaipėdos priklausomybės ligų centre, Švekšnos psichiatrijos ligoninėje. Paskutinį penkmetį kolegė dirbo Klaipėdos... Daugiau »

Kovo 26 d. priimtas SAM sprendimas: svarbus reglamentuojant ir psichiatrų kasdieninį darbą

2020-03-27

Kovo 26 d. priimtas SAM sprendimas Nr. V-555 Mieli kolegos, skubiai dalijamės vakar (kovo 26 d.) priimtu SAM sprendimu, kuris yra svarbus reglamentuojant ir psichiatrų kasdienį darbą. Peržvelkite sprendimą pasinaudoję viršuje esančiu mygtuku ar šia nuoroda: SAM sprendimas Nr. V-555.

Sezono aktualijos – benzodiazepinai ir medikų sveikata

2020-03-27

Mieli kolegos, kadangi anksčiau siųsta informacija apie benzodiazepinų (ir kitų psichotropinių vaistų) išrašymą po balandžio 1 d., siunčiu SAM išaiškinimą. Ačiū Marijai Oleškevičienei, SAM Psichikos sveikatos skyriaus vyr. specialistei. Nuo 2020 m. balandžio 1 d. psichotropinių vaistų išrašymas nėra nei uždraudžiamas, nei kaip nors apribojamas. 2019 m. gruodžio 17 d. įsakymu Nr. V-1471 „Dėl Lietuvos... Daugiau »

Nemokama nuotolinė psichologo pagalba medikams ir jų artimiesiems

2020-03-26

Psichologinė pagalba MEDIKAMS ir jų artimiesiems Kiekvienas medikas supranta – paciento gerovė yra pirmoje vietoje. Nenuostabu, kad dažnai medikai pamiršta, jog ne mažiau svarbu pasirūpinti ir savimi. Tai ypač svarbu tampa dabar, kai medikai kasdien susiduria su didžiule įtampa, visame pasaulyje nenumaldomai plintant COVID-19 infekcijai. Mūsų vizija – visiems Lietuvos medikams ir jų artimiesiems prieinamas... Daugiau »

Svarbi informacija dėl benzodiazepinų vartojimo metodikos ir receptų išrašymo tvarkos

2020-03-23

SAM raštas dėl benzodiazepinų vartojimo metodikos ir receptų išrašymo tvarkos Mieli kolegos, pranešame svarbią informaciją asociacijos nariams: Sveikatos apsaugos ministerija užtikrina, kad nuo 2020 m. balandžio 1 d. popieriniai receptai benzodiazepinams vis dar galios (peržvelkite raštą).  

Kvietimas teikti savanoriškas konsultacijas medikams

2020-03-20

Anketa norintiems prisidėti prie medikų palaikymo iniciatyvos Mieli kolegos, dalijamės informacija apie savanoriškų konsultacijų galimybę interneto svetainėje Medo.lt. Atsižvelgiant į susidariusią neeilinę situaciją pasaulyje ir Lietuvoje, kuomet tiesioginis sveikatos priežiūros specialistų prieinamumas yra apsunkintas, medikai savanoriai turi galimybę prisijungti prie projekto ir pasidalinti savo žiniomis virtualiai, šiuolaikinių technologijų pagalba. Mus pasiekė informacija, jog norėtumėte prisijungti... Daugiau »

SAM sprendimas dėl sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo Lietuvos Respublikos teritorijoje

2020-03-17

SAM sprendimas Nr. V-387 Mieli kolegos, gauta svarbi informacija iš Sveikatos apsaugos ministerijos apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ir vaistinių preparatų bei medicinos pagalbos priemonių paskyrimą ar pratęsimą nuotoliniu būdu. 2020 m. kovo 16 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro–valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu Nr. V-387 „Dėl   sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo paskelbus karantiną... Daugiau »

Rekomendacijos dėl medicinos personalo gerovės esant koronaviruso ir kitų infekcinių ligų protrūkiams

2020-03-16

Rūpinkitės savimi ir raginkite kitus tai daryti – taip išsaugosite gebėjimą padėti. Didžiulis stresas, netikrumas, sunkus ir sudėtingas medikų darbas esant globaliems infekcinių ligų, tokių kaip COVID-19, protrūkiams, reikalauja išskirtinio dėmesio medicinos personalo poreikiams. Medicinos personalo gerovės palaikymo strategijos: Pasirūpinkite baziniais poreikiais. Būtinai pavalgykite, vartokite skysčius ir miegokite reguliariai. Šių reikmių nepaisymas didina įvairias rizikas... Daugiau »

Amerikos psichiatrų asociacijos sudarytas COVID-19 išteklių sąrašas psichiatrams

2020-03-13

COVID-19 išteklių sąrašas psichiatrams Mieli kolegos, dalijamės Amerikos psichiatrų asociacijos sudarytu internetiniu išteklių sąrašu psichiatrams. Šiuose ištekliuose išsamiai pateikiama informacija ne tik apie fizinį COVID-19 viruso poveikį, bet ir galimą įtaką psichinei sveikatai, taip pat atsakoma į psichosocialinius klausimus. Ištekliai apima skyrių ir apie telepsichiatriją, skirtą pasirengti visuomenės izoliacijai ir (arba) karantinui. Kol kas pateikiame... Daugiau »

Tapkite Lietuvos psichiatrų asociacijos nariu dabar ›

Registruotis

Diskutuokite su kolegomis asociacijos svetainės diskusijose ›

Diskutuoti
Tapkite mūsų rėmėjais: Paremti
Prev Next
Kovas 2020
Pi. A. T. K. Pe. Š. Sk.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Sekite naujienas: „Facebook“