Teisininko komentaras dėl paciento atliekamo garso ar vaizdo įrašo

2019-06-12

Teisininko komentaras į pateiktą klausimą dėl įrašų Mieli kolegos, šiais neramiais laikais, kai mus įrašinėja, filmuoja -ir tikrai ne su gerais ketinimais -, manau, visiems bus svarbu paskaityti teisininkų komentarą, kuriuo maloniai pasidalina Martynas Marcinkevičius. Komentarą perskaitykite pasinaudoję viršuje esančia nuoroda. Lietuvos psichiatrų asociacijos valdybos vardu, Ramunė Mazaliauskienė, LPA prezidentė

Tikrai svarbi informacija apie priverstinį hospitalizavimą

2019-06-07

Teisingumo ministerijos atsakymas į klausimą, kas yra „esminė žala turtui“ Mieli asociacijos nariai, pateikiame Teisingumo ministerijos atsakymą į LPA ir Psichikos sveikatos vadybos asociacijos pateiktą klausimą, kas yra „esminė žala turtui“. Iš pradžių pyktelėjau: ir už jų atsakymą, kad „teisės aktai nenumato Teisingumo ministerijos įgaliojimų oficialiai aiškinti įstatymus ir kitus teisės aktus”, ir už eilinį... Daugiau »

Kvietimas į „Klinikinių ir sveikatos psichologų konferenciją – 2019“

2019-06-06

Preliminari programa | Registracija Lietuvos psichologų sąjungos Klinikinės ir sveikatos psichologijos komitetas maloniai kviečia visus, besidominčius psichikos sveikata ir psichologijos taikymo sveikatai gerinti galimybėmis, į „Klinikinių ir sveikatos psichologų konferenciją – 2019“, kuri vyks 2019-10-07 Birštone, „Eglės“ sanatorijoje (adresu Algirdo g. 14, Birštonas). Tikimės, kad šių metų pranešimai Jums bus profesiškai naudingi, o pasibuvimas su... Daugiau »

Svarbi informacija LPA nariams

2019-06-04

Teisinė informacija Mieli kolegos, visų pirma, tiems, kurie dirba stacionarinėse psichikos sveikatos priežiūros įstaigose, skelbiama labai svarbi informacija: išėjo SAM ministro patvirtintas „Fizinio suvaržymo priemonių Aprašas“. Siūlau atidžiai susipažinti; jame yra formų, kurias būtina pildyti. Aprašą peržvelkite pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. FIZINIO SUVARŽYMO PRIEMONIŲ APRAŠAS Prie šio Aprašo paruošimo aktyviai dirbo mūsų asociacijos valdybos nariai... Daugiau »

Psichiatrų asociacijos ir „Kurk Lietuvai“ bendradarbiavimas mažinant benzodiazepinų suvartojimą Lietuvoje

2019-05-29

Mieli kolegos, Šis straipsnis gimė paprašius jaunų žmonių, kurie kelis mėnesius įtemptai ir atsakingai koordinavo benzodiazepinų suvartojimo mažinimo projektą Lietuvoje, pasidalinti savo idėjomis ir pristatyti jų veiklos esmę. Suprantu, kad tiems, kurie gerai žino farmakologinius vaistų veikimo mechanizmus, priklausomybių klinikinius simptomus ir gydymo ypatumus, dalis informacijos atrodo mažai naudinga profesionalui. Tačiau noriu atkreipti jūsų dėmesį,... Daugiau »

Svarbu: SAM informacija dėl priverstinės hospitalizacijos

2019-05-27

Peržvelkite dokumentą Mieli kolegos, gauta labai svarbi informacija iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl priverstinės hospitalizacijos. Siūlau stacionaruose dirbantiems gydytojams labai atidžiai perskaityti informaciją apie 48 valandas ir tris darbo dienas. Minėtą dokumentą peržvelkite pasinaudoję viršuje esančia nuoroda. Lietuvos psichiatrų asociacijos valdybos vardu, Ramunė Mazaliauskienė, LPA prezidentė

Komentarai Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo ruošiamiems Aprašams ir Tvarkoms

2019-05-24

Mieli kolegos, Kaip žinote, nuo gegužės 1-os dienos galioja naujas Psichikos sveikatos priežiūros įstatymas. Ryšium su tuo ruošiama visa eilė Tvarkų bei Aprašų, kurie padės praktiškai įgyvendinti Įstatymo nuostatas, t.y. jo dvasią pavers praktiniais mūsų veiksmais. Siūlau tiems, kuriems tai įdomu, pasiskaityti ir komentuoti ruošiamus projektus. Jie pateikti žemiau; jų Projektus vakar gavome iš SAM... Daugiau »

Svarbios naujienos LPA nariams

2019-05-20

Mieli asociacijos nariai – trumpai apie viską. Ačiū visiems aktyviai mokantiems mokesčius! Smagu, kad mūsų asociacijos gretos vėl pildosi naujais nariais – tai mūsų tinkamos veiklos rezultatas. Vilniuje ir Šiauliuose įvyko puikios krašto narių konferencijos – asociacijos veikla aktyvėja. Smagu paminėti, kad renginys Kaune gegužės 16 dieną „Akistata: psichiatrija sutinka psichoterapiją“ buvo tikrai vykęs. Nekalbu... Daugiau »

Nemokama kelionė iš Vilniaus į konferenciją „Akistata: psichiatrija susitinka su psichoterapija“

2019-05-14

Išvykimo vieta žemėlapyje | Informacija apie konferenciją Mieli Vilniaus kolegos, jūsų patogumui autobusas į Kaune vykstančią konferenciją išvyks iš Vilniaus, „Forum Palace“ (Konstitucijos prospektas) apatinės aikštelės, gegužės 16 d., 8.00 val. (peržvelkite vietą žemėlapyje). Autobuse telpa iki 40 keleivių. Pasibaigus konferencijai tuo pačiu autobusu grįšite į Vilnių. Preliminarus kelionės iš Kauno į Vilnių laikas yra... Daugiau »

Svarbi informacija apie įsigaliojusią šeimos gydytojo normą

2019-05-07

Pamažu, tyliai, šeimos gydytojai pasikeitė savo normą, pasilikę tiek mažai psichiatrijos, kiek tik įmanoma. Tačiau vis dar išlieka galimybė palikti jiems gydyti prie benzodiazepinų pripratintus pacientus (jei tai žalingas vartojimas, jie turi gebėti tai gydyti), o jei vis tiktai jau priklausomybė, – tada parašote rekomendacijas, o šeimos gydytojas jas privalo vykdyti. Žemiau pateikiu ištraukas iš... Daugiau »

Tapkite Lietuvos psichiatrų asociacijos nariu dabar ›

Registruotis

Diskutuokite su kolegomis asociacijos svetainės diskusijose ›

Diskutuoti
Tapkite mūsų rėmėjais: Paremti