Informacija apie psichikos sveikatos duomenų tvarkymą ESPBI IS

2024-07-17

Mieli kolegos, siunčiame susipažinimui LR SAM išplatintą informaciją apie ESPBI IS projekto įgyvendinimą. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad šiuo metu baigiamas įgyvendinti projektas „Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (ESPBI IS) plėtra“ (toliau – Projektas), kurio apimtyje bus sukurtos psichikos sveikatos duomenų tvarkymo priemonės – psichikos sveikatos posistemė. Pabaigus Projektą bus... Daugiau »

LR SAM komentaras dėl pažymų išdavimo translyčiams asmenims

2024-07-16

Mieli kolegos, siunčiame susipažinimui iš LR SAM gautą komentarą dėl pažymų išdavimo translyčiams asmenims. Lietuvoje nuo 2022 m. vasario 1 d. asmenys, kuriems diagnozuotas transseksualumas, gali pakeisti savo vardą ir pavardę, jei nori turėti kitai lyčiai būdingas vardo ir pavardės formas. Tokiais atvejais civilinės metrikacijos įstaigai turi būti pateikiama Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigos išduota... Daugiau »

Preliminari rugsėjo 13 d. konferencijos „Savižudiško elgesio ir psichikos sutrikimų valdymas šiandienos klinikinėje praktikoje“ programa

2024-06-28

Preliminari programa Mieli kolegos, jau turime naujienų apie artimiausią renginį, kurio datą (rugsėjo 13 d.) jums pranešėme praėjusią savaitę. Kviečiame peržvelgti LPA ir Lietuvos biologinės psichiatrijos draugijos organizuojamos mokslinės praktinės konferencijos preliminarią programą. Ir tai dar ne viskas! Toliau pateikiame daugiau informacijos apie būsimą renginį. NAUJIENOS APIE KONFERENCIJĄ Konferencija skirta gydytojams psichiatrams, psichoterapeutams, psichologams, slaugytojams... Daugiau »

Išsaugokite datas – artimiausios LPA konferencijos

2024-06-21

Mieli kolegos, jau galite pasižymėti kalendoriuose dvi datas – rugsėjo 5 ir 13 dienas. Rugsėjo 5 dieną vyks LPA bei Lietuvos vaikų ir paauglių psichiatrų draugijos organizuojama nuotolinė mokslinė praktinė konferencija „Psichikos sutrikimai nuo vaikystės iki senatvės: asmenybės ypatumai ir pasikeitimai“. Rugsėjo 13 dieną vyks Lietuvos biologinės psichiatrijos draugijos ir LPA organizuojama tarptautinė mokslinė praktinė... Daugiau »

Atnaujintos VALPROATŲ nėštumo prevencijos programos mokomosios medžiagos

2024-06-20

Atnaujinti mokomųjų medžiagų dokumentai Mieli kolegos, įmonė „Swixx Biopharma“ paprašė pasidalinti informacija apie tai, kad buvo atnaujintos valproatų nėštumo prevencijos programos mokomosios medžiagos. Informuojame, kad VVKT patvirtino atnaujintas VALPROATŲ (Depakine®, Depakine Chrono®, Depakine Chronosphere®, Valproate sodium Sandoz®, Convulex®, Convulex Retard®) nėštumo prevencijos programos mokomąsias medžiagas. Keitimų metu buvo atnaujintas pacientės vadovo bei sveikatos priežiūros specialisto (SPS) vadovo medžiagų dizainas... Daugiau »

Kviečiame skaityti: naujas „The Nordic Psychiatrist“ numeris (Issue 1 2024, anglų k.)

2024-06-19

„The Nordic Psychiatrist“ Issue 1 2024 Mieli kolegos, kviečiame susipažinti su naujuoju žurnalo „The Nordic Psychiatrist“ numeriu. Šįkart daugiausia kalbama apie netikrumą kaip vieną esminių gyvenimo pagrindų. Kaip įprasta, naujame numeryje sutiksite ir kolegų iš Lietuvos balsą. Goda Tikniūtė pakalbino filosofą Tomą Sodeiką apie sąmokslo teorijas kaip atsaką į netikrumą. Taip pat ji publikavo interviu... Daugiau »

Kvietimas į nemokamus tarptautinius lyderystės ir profesinių įgūdžių kursus jauniesiems psichiatrams

2024-06-11

Gruodžio 13 – 15 dienomis Zagrebe, Kroatijoje Kvietimas į kursus Mieli kolegos, Kroatijos universitetinė psichiatrijos klinika „Sveti Ivan“ kartu su partneriais turi garbės paskelbti apie lyderystės ir profesinių įgūdžių kursus pradedantiesiems psichiatrams Zagrebe, Kroatijoje. Kursus ves profesorius Normanas Sartorius, profesorius seras Grahamas Thornicroftas ir profesorius Igoris Filipčičius. Šio kurso dalyviai įgis lyderystės ir profesinių įgūdžių,... Daugiau »

Naujas Pasaulio psichiatrų asociacijos leidinys „Education & Psychiatry“ (anglų k.)

2024-06-07

„Education & Psychiatry“ Issue 1, June 2024 Mieli kolegos, Pasaulio psichiatrų asociacijos (PPA) Švietimo ir mokslinių leidinių komitetas išleido pirmąjį elektroninio leidinio „Education and Psychiatry“ (angl. „Psichiatrija ir švietimas“) numerį. Džiugu pranešti, jog Lietuvos psichiatrų asociacija tiesiogiai prisidėjo prie šio naujojo žurnalo atsiradimo – LPA prezidentė Ramunė Mazaliauskienė yra leidinio redakcinės komisijos narė. Šio žurnalo... Daugiau »

Penktasis Ukrainos ir Europos psichoterapijos aljanso simpoziumas „Santykiai karo metu“

2024-06-03

Birželio 14 d. nuo 10:30 iki 17:00 val. Nuotoliniu būdu „Zoom“ platformoje El. registracija (anglų k.) | Programa (anglų k.) El. registracija (ukrainiečių k.) | Programa (ukrainiečių k.) Mieli kolegos, kviečiame nemokamai dalyvauti Ukrainos ir Europos psichoterapijos aljanso simpoziume. Pagrindinė šio jau penktojo jungtinio simpoziumo tema – santykiai karo metu. Organizatoriai didžiuojasi, kad Europos Parlamento... Daugiau »

Konferencija „Vaikai ir jų psichoterapeutai praradimo grėsmių akivaizdoje”

2024-05-29

2024 m. spalio 4 d. VU Bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) Vilniuje, Saulėtekio al. 5 (peržvelkite žemėlapyje) Mieli kolegos, Lietuvos psichoanalizės draugija kviečia mus pasižymėti kalendoriuose spalio 4 d. Tądien Vilniuje vyks konferencija. Organizatoriai renginio programą bei informaciją apie registraciją atsiųs vėliau. Lietuvos psichoanalizės draugijos (LPaD) Vaikų ir paauglių psichodinaminės psichoterapijos sekcija kartu... Daugiau »

Tapkite Lietuvos psichiatrų asociacijos nariu dabar ›

Registruotis

Diskutuokite su kolegomis asociacijos svetainės diskusijose ›

Diskutuoti
Tapkite mūsų rėmėjais: Paremti

Sekite naujienas: „Facebook“