Kovo 26 d. priimtas SAM sprendimas: svarbus reglamentuojant ir psichiatrų kasdieninį darbą

2020-03-27

Kovo 26 d. priimtas SAM sprendimas Nr. V-555 Mieli kolegos, skubiai dalijamės vakar (kovo 26 d.) priimtu SAM sprendimu, kuris yra svarbus reglamentuojant ir psichiatrų kasdienį darbą. Peržvelkite sprendimą pasinaudoję viršuje esančiu mygtuku ar šia nuoroda: SAM sprendimas Nr. V-555.

Sezono aktualijos – benzodiazepinai ir medikų sveikata

2020-03-27

Mieli kolegos, kadangi anksčiau siųsta informacija apie benzodiazepinų (ir kitų psichotropinių vaistų) išrašymą po balandžio 1 d., siunčiu SAM išaiškinimą. Ačiū Marijai Oleškevičienei, SAM Psichikos sveikatos skyriaus vyr. specialistei. Nuo 2020 m. balandžio 1 d. psichotropinių vaistų išrašymas nėra nei uždraudžiamas, nei kaip nors apribojamas. 2019 m. gruodžio 17 d. įsakymu Nr. V-1471 „Dėl Lietuvos... Daugiau »

Nemokama nuotolinė psichologo pagalba medikams ir jų artimiesiems

2020-03-26

Psichologinė pagalba MEDIKAMS ir jų artimiesiems Kiekvienas medikas supranta – paciento gerovė yra pirmoje vietoje. Nenuostabu, kad dažnai medikai pamiršta, jog ne mažiau svarbu pasirūpinti ir savimi. Tai ypač svarbu tampa dabar, kai medikai kasdien susiduria su didžiule įtampa, visame pasaulyje nenumaldomai plintant COVID-19 infekcijai. Mūsų vizija – visiems Lietuvos medikams ir jų artimiesiems prieinamas... Daugiau »

Svarbi informacija dėl benzodiazepinų vartojimo metodikos ir receptų išrašymo tvarkos

2020-03-23

SAM raštas dėl benzodiazepinų vartojimo metodikos ir receptų išrašymo tvarkos Mieli kolegos, pranešame svarbią informaciją asociacijos nariams: Sveikatos apsaugos ministerija užtikrina, kad nuo 2020 m. balandžio 1 d. popieriniai receptai benzodiazepinams vis dar galios (peržvelkite raštą).  

Kvietimas teikti savanoriškas konsultacijas medikams

2020-03-20

Anketa norintiems prisidėti prie medikų palaikymo iniciatyvos Mieli kolegos, dalijamės informacija apie savanoriškų konsultacijų galimybę interneto svetainėje Medo.lt. Atsižvelgiant į susidariusią neeilinę situaciją pasaulyje ir Lietuvoje, kuomet tiesioginis sveikatos priežiūros specialistų prieinamumas yra apsunkintas, medikai savanoriai turi galimybę prisijungti prie projekto ir pasidalinti savo žiniomis virtualiai, šiuolaikinių technologijų pagalba. Mus pasiekė informacija, jog norėtumėte prisijungti... Daugiau »

SAM sprendimas dėl sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo Lietuvos Respublikos teritorijoje

2020-03-17

SAM sprendimas Nr. V-387 Mieli kolegos, gauta svarbi informacija iš Sveikatos apsaugos ministerijos apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ir vaistinių preparatų bei medicinos pagalbos priemonių paskyrimą ar pratęsimą nuotoliniu būdu. 2020 m. kovo 16 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro–valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu Nr. V-387 „Dėl   sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo paskelbus karantiną... Daugiau »

Rekomendacijos dėl medicinos personalo gerovės esant koronaviruso ir kitų infekcinių ligų protrūkiams

2020-03-16

Rūpinkitės savimi ir raginkite kitus tai daryti – taip išsaugosite gebėjimą padėti. Didžiulis stresas, netikrumas, sunkus ir sudėtingas medikų darbas esant globaliems infekcinių ligų, tokių kaip COVID-19, protrūkiams, reikalauja išskirtinio dėmesio medicinos personalo poreikiams. Medicinos personalo gerovės palaikymo strategijos: Pasirūpinkite baziniais poreikiais. Būtinai pavalgykite, vartokite skysčius ir miegokite reguliariai. Šių reikmių nepaisymas didina įvairias rizikas... Daugiau »

Amerikos psichiatrų asociacijos sudarytas COVID-19 išteklių sąrašas psichiatrams

2020-03-13

COVID-19 išteklių sąrašas psichiatrams Mieli kolegos, dalijamės Amerikos psichiatrų asociacijos sudarytu internetiniu išteklių sąrašu psichiatrams. Šiuose ištekliuose išsamiai pateikiama informacija ne tik apie fizinį COVID-19 viruso poveikį, bet ir galimą įtaką psichinei sveikatai, taip pat atsakoma į psichosocialinius klausimus. Ištekliai apima skyrių ir apie telepsichiatriją, skirtą pasirengti visuomenės izoliacijai ir (arba) karantinui. Kol kas pateikiame... Daugiau »

Naujas leidinio „EPA Minds Online“ numeris N°2/2020 (anglų k.)

2020-03-06

„EPA Minds Online“ N°2/2020 Mieli kolegos, jau pasirodė EPA elektroninio leidinio „EPA Minds Online“ antrasis šių metų numeris. Paspaudę viršuje esančią nuorodą galite žurnalą nemokamai perskaityti ir atsisiųsti. Jūsų patogumui leidinio „EPA Minds Online“ archyvas nuo šiol yra pasiekiamas LPA interneto svetainėje: „EPA Minds Online“, 2019-2020 m. Malonaus skaitymo! Ankstesnius šio leidinio numerius peržvelkite čia:... Daugiau »

LPA rengiamų kovo 7 dienos renginių dalyviams bus įteikiami kvalifikaciniai pažymėjimai

2020-02-27

Mieli kolegos, džiugi žinia – sulaukėme patvirtinimų, jog Nobelio premijos nominanto psichiatrijos profesoriaus Vamik Volkan paskaitoje ir psichoterapeuto dramos terapeuto doc. Armand Volkas seminare dalyvausiantiems psichologams psichoterapeutams, gydytojams psichiatrams, gydytojams vaikų ir paauglių psichiatrams, psichiatrams psichoterapeutams, psichoterapeutams bei medicinos psichologams bus įteikiami kvalifikaciniai pažymėjimai! Kviečiame dalyvauti šiuose kovo 7 d. renginiuose – vietų liko labai... Daugiau »

Tapkite Lietuvos psichiatrų asociacijos nariu dabar ›

Registruotis

Diskutuokite su kolegomis asociacijos svetainės diskusijose ›

Diskutuoti
Tapkite mūsų rėmėjais: Paremti