Tarptautinė mokslinė – praktinė konferencija apie vaikų ir paauglių socialinį nerimą

2015-01-06

2015 m. sausio 15-16 d. Kaune vyks tarptautinė mokslinė – praktinė konferencija „Vaikų ir paauglių socialinio nerimo klinikiniai ir psichologiniai aspektai“.

Socialinis nerimas yra vienas dažniausių psichikos sveikatos sutrikimų, būdingų vaikams bei paaugliams. Jis apsunkina bendravimą, trikdo saviraišką ir socialinį funkcionavimą. Norėdami išvengti su bendravimu susijusios įtampos, vaikai pradeda išsisukinėti, skundžiasi galvos, pilvo ar kitais skausmais. Prasidėjus paauglystei, tai dar labiau išryškėja, be to, gali peraugti į rimtesnes problemas, tokias kaip panikos atakos, alkoholio bei narkotikų vartojimas, depresija, patyčios. Socialinio nerimo sutrikimą galima išgydyti. Svarbu, kad dirbantieji su vaikais ir paaugliais (ne tik psichikos sveikatos specialistai, bet ir mokytojai bei socialiniai darbuotojai) turėtų pakankamai informacijos ir žinotų, kokių priemonių imtis.

Kaune organizuojamos konferencijos metu vaikų ir paauglių psichologai, psichiatrai, psichoterapeutai, pasidalins teorinėmis įžvalgomis, praktiniais patarimais bei patirtimi, susijusiais su socialinio nerimo sutrikimu. Jos dalyviai:

– išmoks atpažinti ir diagnozuoti socialinio nerimo sutrikimą,
– sužinos apie įrodymais pagristas kognityvinės elgesio terapijos intervencijas, skirtas šiam sutrikimui gydyti,
– išmoks praktinių technikų, skirtų šiam sutrikimui įveikti,
– turės galimybę aptarti konkrečius atvejus,
– susipažins su medikamentinio gydymo galimybėmis.

KONFERENCIJOS PROGRAMA

 

Tapkite mūsų rėmėjais: Paremti

Sekite naujienas: „Facebook“