Startuos pirmoji jungtinė studijų programa Dailės terapija

2013-07-02

Dailes terapija -- plakatas [A3] -- spausdintuvui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) ir Vilniaus dailės akademija (VDA) pristato naują pirmąją jungtinę magistro studijų programą Dailės terapija.

Pasak programos kūrėjų ir įgyvendintojų, ši programa buvo brandinama pustrečių metų. Pagal šiuo metu galiojantį studijų krypčių klasifikatorių, sėkmingai baigus studijų programą yra suteikiamas medicinos ir sveikatos magistro klasifikacinis laipsnis, kuris leis dirbti dailės terapeutu.

VDA Kauno fakulteto dėstytoja, dailės pedagogė ekspertė Audronė Brazauskaitė  teigia, jog tokių specialistų Lietuvoje nėra. Dažnas lietuvis jau gali pasakyti, kas yra dailės ar meno terapija, bet tokie specialistai nėra rengiami. Tačiau socialiniai pedagogai, psichologai taiko dailės terapijos metodus. Šie specialistai žinių semiasi kursuose, mokymuose. Užsienyje dailės terapeutams yra privaloma įgyti magistro laipsnį.

Pagal formalius reikalavimus, ne mažiau nei 40 proc. paskaitų turi vykti VDA. VDA Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis teigia, jog prie šios programos dirbs iškilūs menininkai Prof. Pranas Grišys, Prof. Rimas Mulevičius ir kiti žinomi savo srities specialistai.Pasak vienos iš programos rengėjų LSMU Slaugos fakulteto dekanės prof. Jūratės Macijauskienės, stojamųjų egzaminų į šią programą nėra. Atrankos kriterijai tokie: ankstesnių studijų rezultatų vidurkis, mokslinė, meninė veikla. Stojančiųjų prašoma pateikti vizualinio meno asmeninių darbų rinkinį, turėti praktinio darbo patirties arba pateikti įvairių kvalifikacinių kursų, kurie yra susiję su dailės terapija, pažymėjimą. Motyvacijos pokalbio metu vertinama stojančiojo motyvacija studijuoti dailės terapijos studijų programoje.

Daugiau apie stojimo sąlygas rasite: http://lsmuni.lt/lt/stojantiesiems/lsmu-studiju-programos/magistrantura/

Daugiau informacijos:

Laima Zakaraitė
Viešųjų ryšių  specialistė
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
+370 652 90747
Laima.zakaraite@lsmuni.lt
www.lsmuni.lt

Tapkite mūsų rėmėjais: Paremti

Sekite naujienas: „Facebook“