Klubas „13 ir Ko“ pristato paveikslų parodą, skirtą Pasaulinei ligonių dienai ir klubo „13 ir Ko“ 20-mečiui

2013-02-13

Klubas „13 ir Ko“ (Respublikinė psichikos sutrikimų patyrusių asmenų ir jų draugų asociacija) Sveikatos apsaugos ministerijoje pristato paveikslų parodą, skirtą Pasaulinei ligonių dienai ir klubo „13 ir Ko“ 20-mečiui.

Parodoje eksponuojama 20 paveikslų, kuriuos sukūrė klubo nariai ir jų draugai. „Džiaugiamės, kad ministerija, su kuria sieja ilgametis bendradarbiavimas, kviečia mus eksponuoti savo darbus – teigiamas dėmesys mums kelia pasitikėjimą savimi, suteikia įkvėpimo ir toliau kurti, – sako klubo vadovė psichiatrė D. Survilaitė. – Tikimės, kad pacientų kūriniai suteiks džiaugsmo ir ministerijoje besilankantiems žmonėms: darbuotojams, lankytojams, svečiams“.
Parodos atidarymas Sveikatos apsaugos ministerijoje – vasario 14 d. 15.30 val.
Paroda Sveikatos apsaugos ministerijoje veiks iki kovo 15-tos dienos.

Paroda skirta Pasaulinei ligonių dienai, šiais metais krikščioniškose šalyse minimai jau 21-ą kartą. 1992 m. gegužės 13 d. ją paskelbė popiežius Jonas Paulius II. 2013-ais metais popiežiaus Benedikto XVI žinia skelbia: „Eik ir tu taip daryk“ (Lk 10,37). Šie žodžiai skirti gerajam samariečiui: rūpintis dvasiškai ir kūniškai sužeistaisiais, prašančiais mūsų pagalbos, nors jie būtų mums nepažįstami ir beturčiai. Popiežiaus ištarti nuoširdžios padėkos ir padrąsinimo žodžiai katalikiškosioms ir pasaulietinėms sveikatos apsaugos institucijoms, vyskupijoms ir krikščionių bendruomenėms, ligonių pastoracijos srityje besidarbuojančioms vienuolijoms, sveikatos apsaugos darbuotojų sąjungoms ir savanoriams paskatino ir mūsų organizaciją geriausiais savo narių meno darbais atkreipti dėmesį į ligonius.

Kovo 24-ąją klubui „13 ir Ko“ sukanka 20 metų. Tai pirmoji Lietuvoje psichikos ligonių organizacija, ginanti pacientų teises, kovojanti su pacientų stigmavimu ir diskriminavimu, siekianti gerinti pacientų įvaizdį visuomenėje, skatinanti jų saviraišką ir kūrybą. Klubas
leidžia nuolatinį žurnalą, skirtą besidomintiems psichikos sveikata, turi sukaupęs bene didžiausią pacientų meno kolekciją Lietuvoje.
Jubiliejiniais metais klubui tenka labai atsakingas vaidmuo – organizuoti 2013 m. Lietuvoje vyksiančią GAMIAN–Europe (Tarptautinio
psichikos ligonių teises ginančių organizacijų tinklo) konferenciją „Psichikos sveikata ir darbo vieta“.

Klubas „13 ir Ko“, dalyvaudamas Sveikatos apsaugos ministerijos finansuojamose nevyriausybinių organizacijų rėmimo programose, su Ministerija sėkmingai bendradarbiauja nuo 2007 metų. Klubas rengia pacientų kūrybos parodas Sveikatos apsaugos ministerijos patalpose, nuo 2007-ųjų metų tai jau 6-oji klubo paroda.

Daugiau informacijos:
Klubo „13 ir Ko“ vadovė Danguolė Survilaitė, tel. 8 682 68353, el. p.
danguoles@club13.lt

Tapkite mūsų rėmėjais: Paremti

Sekite naujienas: „Facebook“